TR EN
RALEN Enerji
TAREL Teknolojik Araştırma
Sektör:
Enerji
Sektör 2:
Enerji
Firma:
RALEN Enerji Mühendislik Yazılım Eğitim Danışmanlık Tic. Ltd. Şti.
Kuruluş Yeri:
İzmir
Kuruluş Yılı:
2011
Merkez Adres:
Merkez Telefon:
2323437081
Teknopark Adres:
İZTEKGEB A6 Binası No:4/D İYTE Kampüsü Urla-İZMİR
Teknopark Telefon:
2323437081
Yetkili:
Sude Salmanoğlu
Web Adresi:
www.ralen.com.tr
E-Posta:
sude.salmanoglu@ralen.com.tr
Hakkında:

Kurucularımız halen Ege Üniversitesi’nde görev yapan araştırmacılardır ve bu anlamda şirketimiz, Ege Üniversitesi’nin bir spin-off’u olarak teknopark (İZTEKGEB) şubesinde de Ar‑Ge ve proje geliştirme çalışmalarını sürdürmektedir.
RALEN, sürdürülebilir bir dünya için özellikle yenilenebilirler ve enerji verimliliği ile ilgili olmak üzere;

*hesaplama, izleme ve proje yönetim yazılımları,
*karbon salımı envanteri ve eylem planları,
*yenilenebilir kaynaklı enerji santrali planlama ve kurulumu,
*danışmanlık hizmetleri ve fizibilite çalışmaları,
*eğitim planlama ve program geliştirme,
*eğitim materyali geliştirme,

gibi alanlarda, Avrupa Projeleri ve TÜBİTAK, KOSGEB, Kalkınma Ajansları (İzmir, Zafer, Mevlana) gibi yerel destek mekanizmaları ile proje geliştirme çalışmalarına devam etmektedir.
RALEN, akademik vizyonuna bağlı olarak, yurt içi muhtelif sektör derneklerine üyelikleri ve bunlarla her düzeydeki ilişkileri, enerji sektöründeki kamu aktörleri ile sağladığı dirsek teması, uluslar arası akademik ve ticari kuruluşlarla olan bağlantıları, sayesinde sektördeki bütün oyuncular için yenilikçi ve dürüst çözüm sağlayıcı ve çözüm ortağı olarak var olmayı hedeflemektedir.

Hitap Ettiğiniz Sektör:
Enerji, Enerji
Uzmanlık Alanlarınız:
Yenilenebilir Enerji, Yazılım, Elektrik-Elektronik, Fotovoltaik, Rüzgar Enerjisi, Projelendirme, Danışmanlık
Sektör:
Enerji
Sektör 2:
Enerji
Firma:
TAREL Teknolojik Araştırma San. ve Tic. A.Ş.
Kuruluş Yeri:
ODTÜ Teknopark
Kuruluş Yılı:
2006
Merkez Adres:
İYTE Kampüsü Teknopark İzmir A-1 Binası No:31 Urla İZMİR
Merkez Telefon:
2327659294
Teknopark Adres:
Teknopark İzmir A1 binası Kat:1 No:31
Teknopark Telefon:
2327659294
Yetkili:
Seçil Yücel Avkar
Web Adresi:
www.tarel.com.tr
E-Posta:
secilavkar@tarel.com.tr
Hakkında:
50 yılı aşkın sanayi deneyimine sahip olan Elginkan Topluluğu, bağlı şirketlerin teknolojik araştırma ve geliştirme faaliyetlerini, optimum kaynak kullanımını sağlamak, üniversite ve diğer araştırma kurumları ile etkili ve yapıcı araştırma işbirlikleri gerçekleştirmek ve geliştirilen teknolojilerin sınai uygulamalarında yüksek başarım elde etmek amacıyla TAREL Teknolojik Araştırma Sanayi ve Ticaret A.Ş. şirketini kurmuştur.
 
Misyon
TAREL, Türkiye'de üretim ve hizmet sektörlerine yönelik yüksek katma değer saplayacak araştırma ve geliştirme projeleri geliştiren ve yürüten, ileri teknoloji üreten ve yüksek teknolojilerin sınai uygulamalarını başarı ile gerçekleştirerek Türk sanayisinin hizmetine sunan yenilikçi bir Ar-Ge kuruluşu olarak ulusal teknolojik birikimimize katkıda bulunmayı misyon edinmiştir.
 
Vizyon
TAREL'in vizyonu, öncelikle Elginkan Topluluğu şirketlerinin Ar-Ge çalışmaları için etkin ve yenilikçi çözüm ortağı olmak ve bu süreçte elde edilecek teknik, teknolojik ve yönetsel birikimi Türk Sanayisine sunmaktır.
Bu misyon ve vizyon doğrultusunda kurulan TAREL, üniversite ve araştırma kurumlarıyla optimum eşgüdüm ve işbirliği hedeflemekte ve bu amaç doğrultusunda çalışmalarını İzmir Teknopark bünyesinde sürdürmektedir.
Devam eden ve tamamlanan TÜBİTAK destekli projelerimiz:
• 3060662 proje numarası ile SEREL A.Ş. “SERAMİK SAĞLIK GEREÇLERİ ÜRETİMİ İÇİN DÜŞÜK BASINÇTA ÇALIŞAN POLİMERİK KALIP GELİŞTİRİLMESİ” (SEREL TAREL ortak projesi)

• 3070136 proje numarası ile ELBA A.Ş. ODÖKSAN Şubesi “KOMPAKT GRAFİT İÇYAPILI MOTOR ÜRETİMİ VE MALZEME GELİŞTİRİLMESİ” (TAREL danışman)

• 3080764 proje numarası ile ELSAN A.Ş. ve VALFSEL A.Ş. ortak projesi “DÜŞÜK KURŞUNLU PİRİNÇ MALZEME GELİŞTİRİLMESİ” (TAREL danışman)

• 3080200 proje numarası ile ELBA A.Ş. “PANEL RADYATÖR ISIL KAPASİTE ARTTIRIMI” (TAREL-ELBA ortak projesi)

• 3090823 proje numarası ile ELBA A.Ş. “PANEL RADYATÖR İÇ GEOMETRİSİ OPTİMİZASYONU” (TAREL danışman)

• 3100407 proje numarası ile EMAR A.Ş. “EMAR HİZMET SÜREÇLERİ MODELLEMESİ VE SERVİS OTOMASYONU” (TAREL danışman)

• 3100512 proje numarası ile EMAS A.Ş. “YÜKSEK VERİMLİ DÜŞÜK DÖNÜŞ SUYU SICAKLIKLARINDA ÇALIŞABİLEN KAZAN TASARIMI” (TAREL danışman)

• 3110411 proje numarası ile ELBA A.Ş. “PANEL RADYATÖRLERDEKİ TAŞINIM İLE GERÇEKLEŞEN ISI TRANSFERİNİ ARTTIRACAK KONVEKTÖR TASARIMININ YAPILMASI  VE PROTOTİP ÜRETİMİ” (TAREL danışman)

• 3120624 proje numarası ile ELBA A.Ş. “DÜŞÜK SICAKLIKTA (45-35 DERECE C) ÇALIŞAN YÜKSEK ISIL KAPASİTELİ PANEL RADYATÖRLERİN GELİŞTİRİLMESİ” (TAREL danışman)

• 3140090 proje numarası ile MATEL A.Ş. SEREL Fabrikası “ÖN TANIMLI DÖNDÜRME MOMENTİ DEĞERLERİ İÇİN UYGUN TORK REZİSTANSINA SAHİP, KARARLI VE UZUN ÖMÜRLÜ BİR "DÖNER AMORTİSÖRÜN" VE OTOMASYON ÖNCESİ ÜRETİM YÖNTEMİNİN TASARIMI VE GELİŞTİRİLMESİ” (TAREL danışman)
Hitap Ettiğiniz Sektör:
Enerji, Enerji
Uzmanlık Alanlarınız:
Seramik, Panel Radyatör, Döküm, Armatür, Valf, Kombi, Şofben,