TR EN
Carbon
Sektör:
Nanoteknoloji
Sektör 2:
Kimya
Firma:
Carbon Nanotechnology
Kuruluş Yeri:
İzmir
Kuruluş Yılı:
21.05.2015
Merkez Adres:
Merkez Telefon:
0 533 965 4553
Teknopark Adres:
Gülbahçe Mah. Teknopark Izmir A6 Binası No:5 Urla Izmir
Teknopark Telefon:
0 533 965 4553
Yetkili:
Çağrı Yardımcı
Web Adresi:
http://www.carbonnanotechnology.com.tr/
E-Posta:
cagri.yardimci@carbonnanotechnology.com.tr
Hakkında:

"Carbon Nanoteknoloji, 2015 yılında Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı'nın Tekno Girişim Sermaye Desteğiyle Teknopark Izmir'de kurulmuş bir nanoteknoloji firmasıdır. Ürettiği yüksek kalitedeki karbon nanotüplerle, doku mühendisliği ve yapay kaslarda geniş kullanım alanı bulan, biyouyumlu elektroaktif polimer nanofiber aktüatörlerle Türkiye'de kendine önemli bir yer edinmiştir.

Ürettiğimiz karbon nanotüpler tek duvarlı ve çok duvarlı olmakla beraber, gösterdikleri yüksek mukavemet, elektriksel ve termal iletkenlikle, yeni kompozit malzemeler üretmek için mükemmel bir destek malzemesi olarak kullanılabilmektedir.

Karbon nanotüp katkılanarak oluşturulan kompozitler gelişmiş mekanik özellikler ve yüzey özellikleri göstermekte, multi-fonksiyonel hale gelmektedirler. Karbon nanotüp katkılanmasıyla elektroaktif polimerlerin de elektriksel ve mekanik özellikleri iyileştirilmektedir. Aynı zaman karbon nanotüpler elektroaktif polimerlerin aktüasyon voltajını düşürerek, aktüasyon özelliklerini de büyük oranda geliştirmektedir.  

Argesini kendi laboratuvarımızda yaptığımız yüksek teknoloji ürünü nano-malzemelerimiz ile ülkemize katma değer sağlamayı hedeflemekteyiz."

 

Hitap Ettiğiniz Sektör:
Nanoteknoloji, Kimya
Uzmanlık Alanlarınız:
Nanoteknoloji, Nanomalzeme, Biyoteknoloji, Kimya, Nanofiber, Carbon Nanotubes, Kompozit Malzeme, Polimer Teknolojisi