TR EN

Olanaklar

Teknopark İzmir bünyesindeki Ar-Ge firmalarına ve firma çalışanlarına çeşitli sosyal  alanlar ve teknik ihtiyaçlarına yönelik olanaklar sağlamaktadır.

,

Laboratuvarlar
Teknopark İzmir bünyesindeki firmalar Ar-Ge faaliyetleri kapsamındaki laboratuvar ihtiyaçlarını İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü bünyesindeki bölüm laboratuvarlarından karşılayabilmektedirler.

Kütüphane
Teknopark İzmir Ar-Ge firmaları çalışanları İYTE Kütüphanesinin bütün imkanlarından faydalanabilmektedirler. Kütüphane bünyesinde çok sayıda veritabanına, süreli yayınlara, film ve belgesel arşivine, 50.000’e yakın basılı kitaba, elektronik dergilere ulaşabilmekte ve Kütüphane bünyesinde bulunan film salonları ve akıl oyunları salonlarından faydalanabilmektedirler.

http://library.iyte.edu.tr/

Araştırma Merkezleri
Teknopark İzmir bünyesindeki firmalar Ar-Ge faaliyetleri kapsamında ihtiyaç duydukları deney, test ve analiz çalışmalarında İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü bünyesindeki Araştırma Merkezlerinden faydalanabilmektedirler.

•    Bilgisayar Uygulama ve Araştırma Merkezi (BUAM)
    http://buam.iyte.edu.tr/
•    Malzeme Araştırma Merkezi (MAM)
    http://mam.iyte.edu.tr/
•    Çevre Geliştirme, Uygulama ve Araştırma Merkezi (Çevre-Arge)
    http://cevrearge.iyte.edu.tr/
•    Jeotermal Enerji Araştırma ve Uygulama Merkezi (JEOMER)
    http://geocen.iyte.edu.tr/
•    Biyoteknoloji ve Biyomühendislik Uygulama ve Araştırma Merkezi (BİYOMER)
    http://biyomer.iyte.edu.tr/

Atölye
Teknopark İzmir İnovasyon Merkezi bünyesinde Ar-Ge firmalarının kullanımına yönelik hızlı prototipleme ve deney amaçlı bir teknik atölye bulunmaktadır. Teknik Atölye’de 3 eksenli CNC, PCB baskı devre geliştirme makinası, 3 Boyutlu Yazıcı ,Osiloskop, Güç Kaynağı, Lehim, Testere, Dekupaj vb. cihaz ve aletler bulunmaktadır.

Konaklama
Teknopark İzmir bünyesindeki  firma çalışanlarını ve misafirlerini İYTE Yaşam Merkezi’nde çeşitli özelliklerdeki odalarda günlük veya uzun süreli konaklayabilmektedirler.
http://www.iyteyasammerkezi.com/   

Kafeterya ve Restoranlar
Teknopark İzmir firma çalışanlarının yararlanabileceği çeşitli kafeterya ve restoran alternatifleri bulunmaktadır. Teknopark bünyesindeki Kafeterya, İYTE Yaşam Merkezi’ndeki çeşitli konseptlerdeki kafe ve restoranlar, üniversite içindeki Asmalı ve Kidonya Kafeler Teknopark firmalarının kolaylıkla ulaşabileceği mesafelerdedir.

Çok amaçlı eğitim ve toplantı salonları
Teknopark İzmir firmalarının eğitim ve toplantı ihtiyaçlarını karşılamak üzere, İnovasyon Merkezi bünyesinde çeşitli büyüklükte toplantı ve eğitim salonları bulunmaktadır. Firmalar bu salonları en az iki gün önceden rezervasyon yaparak kiralayabilmektedirler.

Spor Tesisleri
Teknopark İzmir firma çalışanları İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü bünyesindeki spor tesislerinden yararlanabilmektedirler. Spor tesislerinde Halı Saha, Spor Salonu, Tenis Kortu, Mini Golf, Kapalı Havuz, Masa Tenisi, Basketbol ve Voleybol Sahaları bulunmaktadır.

Spor salonlarının rezervasyon ve ücret bilgisi için: http://sks.iyte.edu.tr/spor/rezervasyon/