TR EN

Haberler

34. IASP Dünya Konferansı’nda Teknopark İzmir’den “Açık İnovasyon” Sunumu

34. IASP Dünya Konferansı’nda Teknopark İzmir’den “Açık İnovasyon” Sunumu

34’üncü IASP Dünya Kongresi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı desteği, Teknopark İstanbul, ODTÜ Teknokent ve İTÜ ARI Teknokent’ten oluşan Türkiye Teknoparkları Konsorsiyumu tarafından düzenlendi.  Kongre’nin ilk gün gerçekleştirilen ana oturumunda Teknopark İzmir tarafından Hack’n Break örneğinde Açık İnovasyon temalı makale sunuldu.

26-29 Eylül 2017 tarihlerinde yaklaşık 50 ülkeden 500’den fazla katılımcının buluştuğu Uluslararası Teknoparklar Birliği Dünya Konferansı - IASP 2017 İstanbul, dünyadaki Ar-Ge ve İnovasyon ekosistemini İstanbul’da buluşturdu.

Dünyadan ve Türkiye’den önemli birçok konu ve konuşmacının sunumlarıyla yer aldığı Konferansın ilk günkü ana oturumunda kürsüye gelen Teknopark İzmir Genel Müdürü Doç. Dr. Murat Erten, "Open Innovation Concept and a Success Case Study: Hack’n Break" başlıklı makale sunumunu gerçekleştirdi. Sunumda, açık inovasyonu ve Hack’n Break ile oluşturulan yaratıcık ve sinerji vurgulandı.

Etkinlik süresinde Teknopark İzmir sunumun yanı sıra İTÜ ARI Teknokent ve Bilkent CYBERPARK, Teknopark İstanbul ve Erciyes Teknopark sunumları da gerçekleştirildi.