TR EN

Haberler

35 Saatlik Büyük Maraton Hack4Energy

35 Saatlik Büyük Maraton Hack4Energy

Yıl içinde belirli periyotlarda tekrarlanacak olan “Start In İzmir Hackathonları”nın ilki olan “Hack4Energy” Teknopark İzmir İnovasyon Merkezi’nde gerçekleştirildi.

İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) desteğinde Teknopark İzmir tarafından kurgulanan ve kesintisiz 35 saat süren Hack4Energy hackathon’unda konutlarda enerji verimliliği problemi ele alındı.

9 ekibin iş fikirleriyle yarıştığı maratonda gelecekte bir girişime dönüşebilecek değerli fikirler ortaya çıktı. İzmir girişimcilik ekosistemine önemli bir canlılık ve renk katan Hack4Energy’de üniversitelerden değerli hocalar ve mentörler de öğrencilere fikirleriyle katkı verdi.

İki gündüz ve bir gece boyunca enerji verimliliği üzerine yoğunlaşan ekipler, iş fikirlerini, hazırladıkları sunumlar, maketler ve arayüzlerle jüriye sundu. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörü Prof. Dr. Mustafa Güden, İzmir Kalkınma Ajansı Planlama, Programlama ve Koordinasyon Birim Başkanı Murat Çelik, Teknopark İzmir Genel Müdürü Doç. Dr. Murat Erten, Çevre Mühendisleri Odası’ndan Gülsüm Oyman, Lucida Solar Enerji Kurucusu Şener Bilgin, Pikotek Teknik Lideri Gülay Bozdağ ve Hack’nBreak Koordinatörü Murat Girgin’den oluşan jüri ilk 3’ü belirlerken, bir de jüri özel ödülü verdi.

6-7 Mayıs 2017 tarihlerinde, İzmir Üniversiteleri’nden enerji alanına ilgi duyan ekiplerin büyük ödül için yarıştığı Hack4Enerji maratonunun kazanan isimleri şöyle sıralandı:

1.lik Ödülü: 5.000 TL
Takım: PICKLES
Üyeler: Enes Çakır, Uygar Uysal, Mert Güven ve Şemsettin Özdemir

2.lik Ödülü: 3.000 TL
Takım: HEREGES
Üyeler: Emre Akkaya, Fikret Yanık, Emre Yaman, Mwanahamisi Nuru, Ebru Diler ve Alper Çimendağ

3.lük Ödülü: 2.000 TL
Takım: C.O.P. 35
Üyeler: Faruk Öner, Caner Eser ve Oğuz Başoğlu

Jüri Özel Ödülü: 1.000 TL
Takım: VLC
Üyeler: Bora Meral, Serkan Demirer, Ayçin Çebi, Emre Can Avcıl ve Cerenay Coşkun