TR EN

Haberler

BAKANLIK TEMSİLCİLERİMİZLE BULUŞTUK

BAKANLIK TEMSİLCİLERİMİZLE BULUŞTUK

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Daire Başkanı Zübeyde Arslanoğlu ve beraberindeki heyet, Teknopark İzmir’i ziyaret ederek, Bölgede yürütülen çalışmalar hakkında incelemelerde bulundu.

19 Temmuz 2018 tarihinde gerçekleşen toplantıya Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan Daire Başkanı Zübeyde Arslanoğlu, Şube Müdür V. Figen Şiri, Şube Müdürü Elif Savaş Kaptan, Sanayi ve Teknoloji Uzman Yardımcısı Selçuk Arman, Sanayi ve Teknoloji Uzman Yardımcısı Arda Bahçeci, Sanayi ve Teknoloji Uzman Yardımcısı Betül Karakış katılırken; Genel Müdür Doç. Dr. Yusuf Murat Erten, Koordinatör Doç. Dr. Vedat Akgün, Genel Müdür Yardımcısı Aykut Hocaoğlu, Girişimci İlişkileri ve Portal Yöneticisi Ecem Mersin, Halkla İlişkiler ve İdari İşler Yöneticisi Nurçin Şener, İnşaat ve Destek Hizmetleri Yöneticisi Bekir Durmaz ile Girişimci İlişkileri Uzmanı Buğra Ramnalı Teknopark İzmir’i temsilen katıldı.

Toplantıda Teknopark İzmir Yönetici Şirketi’nin çalışmaları hakkında Genel Müdür Doç. Dr. Murat Erten’in sunumu dinlendi ve buradaki bilgiler istişare edildi. Sunumun ardından Başkan Arslanoğlu’nun değerlendirmesini takiben teknoloji geliştirme bölgelerine yönelik Bakanlıkça sağlanan destekler ve bu bölgeleri kapsayan yeni projeler hakkında birim ilgililerince detaylı bilgiler aktarıldı.

Oldukça verimli geçtiği gözlenen toplantının ardından heyet Bölgede Ar-Ge çalışmalarını sürdüren Digitoy Interaktif Teknolojileri Bilişim Yazılım, MET İleri Teknoloji Sistemleri ve Lucida Solar firmalarının ofis ve atölyelerine giderek çalışmaları hakkında bilgi aldı.