TR EN

Haberler

Büyük Finalde Türkiye’yi Temsil Edecekler

Büyük Finalde Türkiye’yi Temsil Edecekler

Ericsson Innovation Awards 2017 yarışmasında “Mikrodalga Enerjisi ile Çalışan Kurutma Sistemi Projesi”yle yarı finale kalan Teknopark İzmir Girişim Ekibi MET, bir sonraki aşamadan başarıyla çıkarsa İsveç’te düzenlenecek büyük finalde Türkiye’yi temsil edecek.

Öğrencilere, Ericsson uzmanlarıyla iş birliği içinde proje geliştirme fırsatı sunan küresel öğrenci yarışması Ericsson Innovation Awards 2017’de İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ve Ege Üniversitesi öğrencilerinden oluşan Teknopark İzmir Girişim Ekibi MET, ilk 13’e kalarak büyük bir başarıya imza attı.

Bu yılki teması Birleşmiş Milletler ile gıda güvenliği olarak belirlenen yarışmaya güvenli ve sağlıklı gıda temasında geliştirilmiş 75 ülkeden 907 proje katıldı. Teknopark İzmir Girişim Ekibi MET, yarışmada; Amerika Birleşik Devletleri, İsveç, Fransa, Kanada, Finlandiya, Polonya, Kenya, Etiyopya ve Hindistan’dan 3 ekiple birlikte ilk 13’e kaldı.

Proje fikrini daha da geliştirmek amacıyla 12 Mayıs’a kadar Ericsson danışmanlarıyla çalışacak olan MET Proje Ekibi, bu tarihte yapacakları sunumda ilk 3 proje arasına girmesiyle Stockholm, İsveç'teki Ericsson Innovation Awards 2017 büyük finalinde Türkiye’yi temsil edecek.

MİKRODALGA SİSTEMLERİYLE
GÜVENLİ GIDA ÜRETİMİ PROJE EKİBİ

Bir TÜBİTAK Projesi olan “Mikrodalga Sistemleri ile Safe-Food Üretimi” ile Ericsson Innovation Awards 2017’ye başvuran İYTE Makine Mühendisliği Doktora Öğrencisi Murat Merdin liderliğindeki Teknopark İzmir Girişim Ekibi MET, Ege Üniversitesi Öğrencileri Oğuz Deniz Merdin ve Doğukan Bayır’dan oluşuyor.