TR EN

Haberler

DESIGN 101 Ödülü Grup ŞEMABİ’nin oldu

DESIGN 101 Ödülü Grup ŞEMABİ’nin oldu

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) İnovasyon Topluluğu organizasyonu, Teknopark İzmir ve EGİAD Melekleri desteğiyle gerçekleştirilen Design101’in kazananı Grup ŞEMABİ oldu.

Design101 kapsamında ClassBoom’da katıldıkları eğitimler sonunda oluşturdukları gruplarla “İnovasyon Merkezi Açık Alan kurgusuna farklı öneriler” getirmek için çalışan öğrenciler; inovatif düşünce üretme, takım ruhu ve sunum performansları gibi kriterler dikkate alınarak değerlendirildi.

15 Aralık 2017 tarihinde ClassBoom’da gerçekleştirilen final sunumlarında Teknopark İzmir Genel Müdürü Doç. Dr. Murat Erten, İYTE Mimarlık Fakültesi Öğr. Gör. Yankı Göktepe ve Öğr. Gör. Işıl Can ile EGİAD Melekleri Yatırım Ağı’ndan Özüm İlter’den oluşan jüriyi etkilemeyi başaran ŞEMABİ ekibi, 1000 TL’lik ödülü almaya hak kazandı.

Hazırlık sınıfı da dahil olmak üzere farklı sınıflardan öğrencilerin bir araya gelmesiyle kurulan Grup ŞEMABİ üyeleri arasında şu isimler yer aldı: Kadir Gürhan Kaya (Elektronik Haberleşme Mühendisliği Bölümü 1. Sınıf), Atahan Fırıncılar (Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Hazırlık sınıfı), İbrahim Şimşek (Makine Mühendisliği Bölümü 2. Sınıf), Zeynep Adıyaman (Şehir ve Bölge Planlama Bölümü 2. Sınıf) ve Bilgehan Savgu (Bilgisayar Mühendisliği Bölümü 1. Sınıf)

"Siz de derslerde edinemeyeceğiniz bu tecrübeye ortak olun!" mottosu ile başlatılan DESIGN 101 yarışması’nda toplam 5 ekip sunum yaparken, yarışma moderatörlüğünü Teknopark İzmir Genel Müdür Yardımcısı Aykut Hocaoğlu yaptı.