TR EN

Haberler

GENÇ FİKİRLERİN SAHNESİ DESIGN 101

GENÇ FİKİRLERİN SAHNESİ DESIGN 101

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) İnovasyon Topluluğu organizasyonu, Teknopark İzmir ve EGİAD Melekleri desteğiyle gerçekleştirilen Design101, bu yıl da genç ve renkli fikirlere sahne oldu.

Farklı fakültelerden bir araya gelerek takım kuran öğrencilerin bir problemin tasarım ve teknoloji kısmını birlikte çözmeye çalıştığı Design 101, takımların aldıkları eğitimlerle başladı. Eğitimler doğrultusunda takım ruhuyla inovatif fikirler geliştiren öğrenciler, 28 Aralık 2018’de düzenlenen finalde ise jüri karşısında performanslarını sergiledi.

Teknopark İzmir İnovasyon Merkezi’nde düzenlenen final sunumlarında öğrencileri yalnız bırakmayan İYTE Rektörü Prof. Dr. Yusuf Baran, tüm katılımcı öğrencileri cesaret ve çalışkanlıkları için tebrik ederek, geleceği inşa edecek başarılı isimlerin bugün bu sıralarda oturan öğrenciler arasından çıkacağını vurguladı.

Takımların proje fikirlerini Teknopark İzmir Genel Müdürü Doç. Dr. Murat Erten, EGİAD Melekleri İcra Kurulu Başkan Vekili Alp Avni Yelkenbiçer, İYTE Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tonguç Akış ve İYTE Şehir ve Bölge Planlama Öğretim Üyesi Doç. Dr. Koray Velibeyoğlu’nun yer aldığı jüri değerlendirdi.

"Derslerde edinemeyeceğiniz bu tecrübeye ortak olun!" mottosu ile başlatılan DESIGN 101 Yarışması’na katılan 8 ekipten 3’ü yapılan değerlendirmelerin ardından ClassBoom ön kuluçka ekipleri arasında katılırken; final sunumları sonunda büyük ödülün sahibi PINTI E oldu.