TR EN

Haberler

Girişimcimiz Çetin Özgür Baltacı’dan büyük başarı

Girişimcimiz Çetin Özgür Baltacı’dan büyük başarı

Otomotivde katma değerli ürün ve teknolojilerin geliştirilmesini amaçlayan Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) 6. Geleneksel Ar-Ge Proje Pazarı Yarışması'nda birinciliği, Teknopark İzmir Tekno-Girişim firması İnveno’dan Çetin Özgür Baltacı kazandı.

300’e yakın proje arasından birinci olan Baltacı, projesini 4-5 Mayıs 2017 tarihleri arasında İTÜ Maslak Kampüsü Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde düzenlenecek olan programla basın önünde de sundu.

“Otomotiv Sektörüne Teknoloji Tabanlı Girişimci Yetiştirme İşbirliği Programı” kapsamında Paydaş Kuluçka Merkezi olan ClassBoom girişimcisi Baltacı, "Biomimikri Yaklaşımla Yaprak Yay Göz Bağlantısı" adlı iş fikriyle büyük ödüle hak kazanan Özgür Baltacı, ClassBoom Kuluçka Merkezi desteklerinden de bir yıl süreyle yararlanacak. Baltacı, İstanbul’da Kasım ayında gerçekleşecek 5 milyon TL ödüllü İTÜ Çekirdek Big Bang Yarışması’na da ClassBoom aracılığıyla katılacak.

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) 6. Geleneksel Ar-Ge Proje Pazarı Yarışması'na, Teknopark İzmir’den 3 girişimci firma ve 1 ön kuluçka girişimci ekibi başvurmuştu. Bu ekipler de yine 4-5 Mayıs 2017 tarihlerinde İstanbul’da iş fikirlerini sergileyerek, yatırımcı karşısına çıktılar.