TR EN

Haberler

Girişimcimiz Serpil Tuti Sarı, ‘Teknolojinin Kadın Liderleri’ arasında gösterildi

Girişimcimiz Serpil Tuti Sarı, ‘Teknolojinin Kadın Liderleri’ arasında gösterildi

Türkiye’de teknoloji alanında rol model olmuş kadınları belirlemek için bu yıl 2.si düzenlenen 'Teknolojinin Kadın Liderleri' yarışmasında girişimcimiz Serpil Tuti Sarı, yüzlerce aday arasından finalist oldu.

Microsoft Türkiye, Kadın Girişimcileri Derneği (KAGİDER) ve Aydın Doğan Vakfı tarafından düzenlenen 'Teknolojinin Kadın Liderleri' yarışmasında, Türkiye’de teknoloji alanında rol model olan kadınlar yer aldı. İlk olarak geçtiğimiz yıl verilmeye başlanan yarışmanın ikincisinde Geleceğin Teknoloji Yıldızı, Yılın Eğitimci Kadını, Engelleri Aşan Kadın Lider, Bilişimde Fark Yaratan Kadın, Yılın Başarılı CIO, Bulut Bilişimde Fark Yaratan Kadın, Yılın Başarılı Girişimcisi, Yılın Başarılı Yazılımcısı ve Genç Teknoloji Yıldızı olmak üzere 9 kategoride değerlendirildi.

Başvuru yapan yüzlerce aday içerisinden “Yılın Başarılı Kadın Eğitimcisi” kategorisinde ilk dört finalist arasında gösterilen Esinotek A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serpil Tuti Sarı, 12 Haziran’da İstanbul’da düzenlenen büyük finalde kurumunu başarıyla temsil etti.

“YAŞAM BOYU ÖĞRENME”

Yaşam boyu öğrenme ilkesinden hareketle çalışmalarını sürdüren Serpil Tuti Sarı, Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü’nden onur öğrencisi olarak mezun oldu. Yine Hacettepe Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimini de tamamlayan Serpil Tuti Sarı, on yılı aşkın süredir bilgisayar ve öğretim teknolojileri alanında okullarda ilköğretimden yüksek lisans seviyesine ve iş dünyasında KOBİ’lerin yanı sıra çok uluslu kurumsal firma çalışanlarına kadar çok geniş öğrenen yelpazesine bilişim teknolojileri alanında dersler ve eğitimler verdi. İlköğretim 1. sınıftan 8. sınıfa kadar öğrencilere yönelik yayımladığı kitaplar bir çok derste kaynak olarak kullanılmakta olup, yazdığı rehber kitapları bilişim teknolojileri öğretmenleri tarafından ders senaryoları için kaynak olarak kullanılıyor.

“TEKNOLOJİ ODAKLI EĞİTİM”

Düzenlediği atölyeler, katıldığı seminer ve konferanslar ile bilgi teknolojileri ve bunların derslerde kullanımı konusundaki çalışmalarını sürdüren Serpil Tuti Sarı, aynı zamanda bir girişimci olarak da ekosistemde yer alıyor. Teknopark İzmir’de 2016 yılında kurulan Esinotek Enerji Ar-Ge Eğitim Hizmetleri A.Ş. firmasında Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Serpil Tuti Sarı, firma olarak bilişim teknolojilerinin etkin kullanımıyla yaygın teknolojik ve ekonomik katkı yaratmak amacında olduklarını söylüyor.