TR EN

Haberler

Hack’n Break Daha İyi Bir Gelecek İçin 2. Kez Mola

Hack’n Break Daha İyi Bir Gelecek İçin 2. Kez Mola

Geleceğin teknolojileri, tasarım, eğitim ve çevre konularına odaklanan; öğrenme, eğlenme, proje ve iş geliştirmeyi aynı kurguda buluşturan Hack’n Break Açık İnovasyon Kampı ve Konferansı, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) ve Teknopark İzmir iş birliğinde ikinci kez düzenlendi.

Girişimci, öğrenci, mentör, tasarımcı ve start-up’lardan oluşan yaratıcı ve dinamik yaklaşık 1000 kişilik bir topluluğu buluşturan Hack’n Break, bu yıl da büyük ilgi gördü. 19-26 Ağustos 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen Hack’n Break; hackathonlar, ideathonlar, workshoplar, eğitimler, girişimci ve marka sunumları ile çok sayıda sosyal ve kültürel aktiviteye sahne oldu. Sivil toplum kuruluşları, teknoloji oluşumları ve melek yatırım ağları tarafından da büyük bir dikkatle izlenen etkinliğin bu yılki ana temasıyla ise çevresel sürdürülebilirlik ve temiz teknoloji konularını öne çıkarıldı.

Airties, Havelsan ve EPİAŞ ile ortak hackathonlar, Zorlu Holding ve Avivasa ile sosyal girişimcilik konulu ideathonlar, Vestel City ile endüstri 4.0 konulu turlar, Maker Çocuk ve Robotel Derneği ile robotel makeathonu, Bahçeşehir Üniversitesi BAU Game LAB ile GameJamlar etkinlik süresince öne çıkan aktiviteler olurken; PMI Türkiye, UNİDO -GCIP Türkiye, INTEL, NVIDIA gibi kurumlar ile birlikte düzenlenen seminerler, workshoplar ve konuşma serileri de büyük ilgi gördü.

“FİKİRLERİMİZİ PAYLAŞMALIYIZ”

İYTE Kütüphane Gösteri Merkezinde 25 Ağustos 2017 tarihinde gerçekleşen etkinliğin Açık İnovasyon Konferansı bölümünde ise yine birbirinden önemli ve renkli isimler sunum ve konuşmalarıyla yer aldı.

Konferansı’n açılış konuşmasını yapan İYTE Rektörü Prof. Dr. Mustafa Güden, inovasyonun insan ve nüfus ile olan ilgisini vurgulayarak, “Bir araya gelerek fikirlerimizi paylaşmalıyız" diye konuştu.

Konferans programının devamında Ege İhracatçı Birlikleri Başkanı Sabri Ünlütürk, Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) Başkanı Cengiz Altav, CNN Türk Ekonomi Müdürü Emin Çapa gibi sektörün öncü isimleri konuşmalarıyla katılımcılarla buluştu.

Konferansta çok sayıda sektör temsilcisi de İnovasyonu Hikayeleştirmek ve Oyunlaştırmak, Teknoloji Odaklı Girişimcilik, Mentorlük ve Yatırım Dünyası, Start-up Ekosistemi ve Türkiye Ekonomisi için Sunduğu Fırsatlar konularında kendi deneyimlerini ve görüşlerini içeren sunumlar yaptı.

Tüm gün panel ve sunumlarla devam eden Açık İnovasyon Konferansı’nın ardından 26 Ağustos 2017 Cumartesi günü düzenlenen workshoplarla Hack’n Break Açık İnovasyon Kampı ve Konferansı bu yıl da sona erdi.