TR EN

Haberler

Idea101’de sorun çözme ve mülakat becerileri yarıştı

Idea101’de sorun çözme ve mülakat becerileri yarıştı

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) İnovasyon Topluluğu’nun organizasyonu ve Teknopark İzmir’in desteğiyle gerçekleştirilen Idea101’e katılan öğrenciler, geliştirdikleri ilginç fikirlerle dikkat çekti.  

29 Aralık 2016 Perşembe günü Teknopark İzmir İnovasyon Merkezi’nde düzenlenen Idea101’de, öğrenciler, kendilerine daha önce verilen bir problem üzerinden; takım çalışması, sorun çözme ve mülakat becerilerini sergiledi. 

Final sunumu öncesinde Teknopark İzmir bünyesinde yaratıcı iş fikri geliştirme ve iş modeli oluşturma eğitimi alan öğrenciler, dörder kişilik 6 grup oluşturdu ve verilen probleme karşı geliştirdikleri çözümlerle jüri üyelerinin karşısına çıktı. Yapılan sunumların ardından Jürinin değerlendirmesiyle Sporcular Grubu birinci seçilirken, grup üyeleri; Nurgül Tosun, Çağdaş Berkay Vurkan, Mert Kaderoğlu ve Emre Karabağ ödüllendirildi.

İlk kez gerçekleştirilen etkinliğin jürisinde Prof. Dr. Nuri Başoğlu (Jüri Başkanı) Teknopark İzmir Genel Müdürü Doç. Dr. Murat Erten, Prof. Dr. Tuçtan Baltacıoğlu ve Öğretim Görevlisi Ebru Aslan Çallıoğlu yer alırken; yarışmanın moderatörlüğünü ise Teknopark İzmir Genel Müdür Yardımcısı Aykut Hocaoğlu yürüttü.