TR EN

Haberler

Initio, Türkiye'yi Amerika'da temsil edecek

Initio, Türkiye'yi Amerika'da temsil edecek

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) Öğretim Üyesi Doç. Dr. Devrim Pesen Okvur, Teknopark İzmir'de kurduğu firması Initio ile Türkiye'yi, San Diego'da düzenlenecek olan “Bio International Convention 2017”de temsil edecek.

23-25 Mayıs tarihleri arasında Ankara’da TEPAV ve TOBB BIO tarafından, MSD ve Viveka desteğiyle gerçekleştirilen BIO Startup - MENA: Biyoteknoloji Hızlandırıcı Programı kapsamında birinci seçilen Initio, San Diego’da 17-22 Haziran tarihlerinde düzenlenecek olan “Bio International Convention 2017”ye katılacak.

Mikroakışkanlar, hücre ve görüntü analizi üzerine yoğunlaşan Initio, 2016 yılı başında Doç. Dr. Devrim Pesen Okvur tarafından Teknopark İzmir’de kuruldu. Tıp ve yaşam bilimleri alanlarındaki yüksek maliyetli ar-ge çalışmalarına alternatif olarak minyatür laboratuvarlar geliştiren Initio, ilaç sektörüne yönelik çözümleriyle öne çıkıyor.

BIO STARTUP - MENA

TEPAV ve TOBB BIO tarafından düzenlenen ve MSD ve Viveka tarafından desteklenen BIO Startup MENA programında; Suudi Arabistan, Lübnan, Ürdün, Birleşik Arap Emirlikleri ve Türkiye’den biyoteknoloji alanında faaliyet gösteren startuplar yer aldı.

Proje aşamasında, prototip aşamasında, erken ticari aşamada, olgun aşamada veya büyüme/uluslararası aşamada yer alan bütün startupların başvurabildiği BIO Startup MENA Programının üç finalisti, San Diego’da 17-22 Haziran tarihlerinde düzenlenecek olan “Bio International Convention 2017”de yer alacak.