TR EN

Haberler

Kanada Konsolosluğu Ziyareti

Kanada Konsolosluğu Ziyareti

BASIN BÜLTENİ                                                                                           06.02.2015

Kanada İstanbul Başkonsolosluğu’ndan Teknopark İzmir’e ziyaret…

Kanada ile işbirliği büyüyecek

Bölgesinde bulunan 131 firmanın 85’i yazılım sektöründe yer alan Teknopark İzmir, Kanada’nın dikkatini çekti. Kanada İstanbul Başkonsolosluğu Ticaret Müsteşarı Rene Wassill, Teknopark İzmir ile işbirliği çalışmalarının sinyalini verdi.

Kanada İstanbul Başkonsolosluğu Ticaret Müsteşarı Rene Wassill, İYTE Rektörü ve Teknopark İzmir Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Güden ve Teknopark İzmir Genel Müdürü Yücel Yaşar’ı ziyaret etti.

Teknopark İzmir ofisinde 4 Şubat 2015 Çarşamba günü gerçekleşen ziyarete; Kanada İstanbul Başkonsolosluğu Ticaret Müsteşar Yardımcısı Osman Çakıroğlu da eşlik etti.

Kendilerini ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Güden konuklara, İYTE ve Teknopark İzmir bünyesinde gerçekleştirilen çalışmalar ve gelecek dönem için planlanan projeler hakkında bilgi verdi.

“Eğitim ve işbirliği çalışmaları
için adım atılması faydalı olacak”

Teknopark İzmir hakkında bilgi sahibi olduklarını söyleyen Kanada İstanbul Başkonsolosluğu Ticaret Müsteşarı Rene Wassill, Kanada firmaları ile Teknopark İzmir arasında başta ICT, yazılım, interaktif medya gibi konularda olmak üzere eğitim ve işbirliği çalışmaları için adım atılmasının faydalı olacağını dile getirdi.

“Kanadalı firmaları ağırlıyor
olmaktan memnuniyet duyarız”

İki ülke arasında gerçekleşecek her türlü işbirliğinin sevindirici ve olumlu sonuçları olacağına inandıklarını belirten Teknopark İzmir Genel Müdürü Yücel Yaşar ise, Kanadalı firmaları yakın dönemde Teknopark İzmir’de ağırlıyor olmaktan memnuniyet duyacaklarının altını çizdi.

Yaşar toplantıda, Teknopark İzmir’in kuruluşundan bu yana gerçekleşen gelişim sürecini, yapılan yatırımları ve yoğunlaştığı sektörleri özetleyen bir sunum yaptı.