TR EN

Haberler

KOSGEB Uzman Yardımcıları ve Teknopark İzmir Ar-Ge Firmaları Buluştu

KOSGEB Uzman Yardımcıları ve Teknopark İzmir Ar-Ge Firmaları Buluştu

KOSGEB İzmir Kuzey Hizmet Merkezi Müdürü Dr. Özgür Armaneri öncülüğünde, Türkiye’nin birçok ilinden, yaklaşık 100’den fazla KOSGEB Uzman Yardımcısı Teknopark İzmir’de buluştu.

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) ev sahipliğinde, KOSGEB Uzman Yardımcıları için düzenlenen “Tez Yazımı ve Bilimsel Araştırma Yöntemleri” eğitimi sonrasında gerçekleşen iki ayrı ziyaretle, Teknopark İzmir’de çalışmalarına devam eden Ar-Ge firmaları ve Uzman Heyet bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundu.

3 Aralık ve 25 Aralık 2015 tarihlerinde gerçekleşen ziyaretlerde, Teknopark İzmir İnovasyon ve Kuluçka Merkezi Yöneticisi Aykut Hocaoğlu tarafından İzmir Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde yürütülen çalışmalar hakkında Heyete bilgi verildi.

Teknopark İzmir Yönetim Ofisi’nde gerçekleşen sunumun ardından Uzman Yardımcılarından oluşan Heyet ile bölge Ar-Ge firmaları ziyaret edildi. 3 Aralık tarihinde, Linovi ve Kuantag firmalarını; 25 Aralık tarihinde ise Ege Biyoteknoloji, Ocalı Bilişim ve Accenture Ar-Ge firmalarını gezen KOSGEB Uzman Yardımcıları, firma yetkililerinden çalışmaları hakkında detaylı bilgi aldı.