TR EN

Haberler

ODAK GRUP TOPLANTILARI BAŞLADI

ODAK GRUP TOPLANTILARI BAŞLADI

İYTE - PETKİM Odak Grup Toplntıları'nın ilki 02 Nisan 2019'da PETKİM ar-ge personeli, İYTE öğretim üyeleri ve Teknopark İzmir'den startup şirketlerinin kurucularının katılımıyla, farklı konularda oturumlarla, İnovasyon Merkezi'nde gerçekleştirildi. 

İYTE Endüstriyel İlişkiler Yönetim Birimi Direktörü ve Teknopark İzmir Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Ekrem Özdemir, İYTE ile PETKİM arasında güçlü işbirliklerinin kurulabileceği ve ortak projelerle ülke ekonomisine ve üniversite-sanayi işbirliği ekosistemine katkılar yapılabileceğini vurguladı.

PETKİM Ar-Ge Koordinatörü Dr. Ayhan Ezdeşir ve ekibi, İYTE’li akademisyenler ve startup firmalarının yetkilileri ile tanışmaktan memnun olduklarını ve olası ortak çalışma konularını not aldıklarını bildirdi. 

Odak görüşmelerde; kimyasal süreçler, katalizörler, yeni proses teknolojileri, polimerler, çeşitli sektörlere yönelik değerli ara kimyasal ürünler, çevresel teknolojiler, atık kazanımı, atık giderimi, malzeme, kompozitler ve korozyon alanlarında ortak çalışılabilecek konular masaya yatırıldı. 

İYTE-PETKİM Odak Grup Toplantılarının ikincisi 09 Nisan 2019 tarihinde gerçekleştirilecek.