TR EN

Haberler

ÖZGÜN ve YENİLİKÇİ BİR KURGU TECH’N ROLL

ÖZGÜN ve YENİLİKÇİ BİR KURGU TECH’N ROLL

Türkiye’nin pek çok farklı ilinden teknolojiye ve yenilikçiliğe ilgi duyan katılımcılar, cesur startuplar ve sektör profesyonelleri “Teknoloji Kampı Tech’n Roll”de buluştu.

İYTE Kampüsü’nde Teknopark İzmir ev sahipliğinde dört gün süren kampta katılımcılar hem öğrendi hem de dinlendi.

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) ve Teknopark İzmir tarafından organize edilen Tech’n Roll Teknoloji Kampı’nda, Türkiye’nin pek çok farklı ilinden teknolojiye ve yenilikçiliğe ilgi duyan katılımcılar, cesur startuplar ve sektör profesyonelleri buluştu.

İYTE Kampüsü’nde Teknopark İzmir ev sahipliğinde 2-5 Ağustos 2018 tarihleri arasında 4 gün süren kampta katılımcılar; Fadıl Sivri, Aziz F. Zambak, Serdar Kuzuloğlu, Fatih İşbecer, Murat Ihlamur, Bilgay Akhan, Alphan Manas, Şahin Tulga, Ali Rıza Ersoy ve Cengiz Üzün başta olmak çok sayıda önemli ismi dinleme şansı yakaladı.

Panellerin yanı sıra paralel Ideathon, Hackathon ve Workshopların da düzenlendiği Tech’n Roll’de katılımcılar hem öğrendi hem de dinlendi. Etkinlik içinde kurgulanan bir Endüstri 4.0 Ideathonu ve 2 Hackathonda yeni yetenekler ve teknolojik fikirler keşfedilirken, burada başarısıyla öne çıkan 7 ekip toplam 25 bin 500 TL ödüle hak kazandı.

TÜRKİYE’NİN EN İYİ 15 STARTUP’I SAHNE ALDI

Girişimcilik ekosisteminin önemli aktörlerinden startup’lara da Tech’n Roll kurgusu içinde yer verilerek, 75 startup içinden seçilen 30 startup’a bir ay süresince mentörluk desteği verildi ve yatırım planlama süreçlerine rehberlik edildi.

Bir aylık hızlandırma programı sonunda başarılı bulunan 15 startup ise etkinliğinin son gününde Up&Roll Sahnesi’ne çıkarak kurumsal ödüller için yarıştı. Up&Roll sahnesindeki sunumlar sonunda seçilen startuplara; Ege Bölgesi Sanayi Odası, İzmir Ticaret Odası, Ege Genç İş Adamları Derneği, EGİAD Melekleri, Genç Başarı Eğitim Vakfı, Digitoy Games, Linovi, Atmosfer TTO ve Teknopark İzmir Özel Ödülleri verildi. 9 kurum ve kuruluş Up&Roll sahnesinde seçtikleri 10 startup’a toplam 70 bin TL ödül verdi.

BÜYÜK PAYDAŞ DESTEĞİ İLE YENİLİKÇİ BİR KURGU

İYTE ve Teknopark İzmir organizasyonu, Commencis ve CFM Soğutma ana sponsorluğunda gerçekleşen Tech’n Roll; EGE Teknopark, DEPARK, İzmir Bilimpark, Minerva Kuluçka Merkezi ve ODTÜ Teknokent başta olmak üzere büyük bir paydaş desteğini arkasına aldı.

Etkinliğin resmi sponsorları arasında Toyoink, OPET Fuchs, TEB, Arçelik Garage ve Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) yer alırken; TR Angels, EGİAD Melekleri, Şirket Ortağım Yatırım Ağı, İstanbul Startup Angels, 500 Startups ve Boğaziçi Ventures yatırım ağları olarak Tech’n Roll’de yer aldı.

2019 yılında 2.si düzenlenecek olan ve gelenekselleşmesi planlanan Tech’n Roll, önümüzdeki yıllarda çok daha geniş bir kitleye ulaşarak, Türkiye’nin en yenilikçi etkinliği olmayı sürdürecek.