TR EN

Haberler

SMART CİTİES & DİGİTAL ECONOMY ATÖLYE ÇALIŞMALARI

SMART CİTİES & DİGİTAL ECONOMY ATÖLYE ÇALIŞMALARI

Teknopark İzmir’in paydaş olduğu Newton Fund Business Innovation Collaboration Programı içinde kurgulanan “Smart Cities & Digital Economy” atölye çalışmalarının İzmir ayağı gerçekleştirildi.

Teknopark İzmir İnovasyon Merkezi’nde 10 ve 11 Temmuz 2018 tarihlerinde düzenlenen çalışmaların birinci gününde dijital ekonomi ve çevre teknolojileri alanında çalışan girişimciler, sivil toplum kuruluşları ve Ar-Ge firmaları yer alırken; ikinci günün konu başlığı sağlık oldu.

Etkinliğin katılımcıları arasında TEKIU Yönetici ve Direktörleri Cindy Regalado ve Ted Fjällman, Türkiye Uzmanı Ekin Can Genç ve Operasyon ve İletişim Koordinatörü Burak Doğramacı, program mentörleri, Teknopark İzmir’den birim Yöneticileri, girişimciler, ar-ge firmaları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve ilgililer yer alırken; iki günlük etkinlik yaklaşık 50 kişilik bir grupla gerçekleştirildi.

İngiltere Hükümeti tarafından Türk ve İngiliz şirketleri arasında iş ortaklıkları kurulmasına yardımcı olmak için finanse edilen iki yıllık bir proje olan T-DEB kapsamında düzenlenen atölyelerle, her iki ülkeden katılımcılar sağlık, akıllı şehirler / dijital ekonomi ve çevre teknolojileri konularında nasıl yol alabileceklerini öğreniyor. Atölye çalışmalarının Türkiye’deki diğer ayakları Ankara ve İstanbul’da kurgulanıyor.