TR EN

Haberler

TEKNOPARK İZMİR 1. PERFORMANS ENDEKSİ ÖDÜLLERİ

TEKNOPARK İZMİR 1. PERFORMANS ENDEKSİ ÖDÜLLERİ

Teknopark İzmir Ar-Ge firmaları arasında düzenlenen “1. Teknopark İzmir Performans Endeksi Ödülleri” sahiplerini buldu.

Düzenlenen törende, Teknopark İzmir Ar-Ge firmalarının 1 Ocak - 31 Aralık 2017 tarihleri arasındaki verilerini ölçüt alınarak oluşturulan sıralamayla, toplam 6 kategoride 6 firma ödüle hak kazandı.

9 Temmuz 2018 tarihinde İnovasyon Merkezi’nde gerçekleştirilen törene İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörü (İYTE) Prof. Dr. Mustafa Güden, Teknopark İzmir Yönetim Kurulu Üyeleri Erçin Güdücü ve Şenol Arslanoğlu, Genel Müdür Doç. Dr. Murat Erten, İYTE Genel Sekreteri Bahadır Yaldız, Ar-Ge firmalarının yöneticileri ve temsilcileri ile çalışanlar katıldı.

Burada bir konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Mustafa Güden, birlikte teknoloji ve bilim üretmek misyonundan hareketle her yıl Türkiye’nin girişimcilik ve yenilikçilik ortamına katkı sunmak için çalıştıklarının altını çizdi. Yine kampüs alanında planlanan İzmir Teknoloji Üssü Projesi’nin de hayata geçmesiyle bu çalışmaların çok daha büyük bir ivme kazanacağını vurgulayan Rektör Güden, bu yenilikçi ortama sundukları katkılar için Ar-Ge firmalarına teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Yönetmeliği’ne göre faaliyetlerini düzenli veri girişleriyle raporlayan firmalar arasından ödüle hak kazanan isimler sahneye davet edilerek, ödülleri verildi.

2017 yılı faaliyetleri ölçüt alınarak belirlenen kategoriler ve ödül alan firmalar şöyle sıralandı:

En fazla FSMH Başvuru Yapan Ar-Ge Firması Ödülü: MET İleri Teknoloji
En Fazla Aktif Proje Yürüten Ar-Ge Firması Ödülü: İZTEK - İzmir Teknoloji A.Ş.
En Fazla İhracat yapan Ar-Ge Firması Ödülü: MOBILEX Yazılım
En Fazla İstihdam Oluşturan Ar-Ge Firması Ödülü: ACCENTURE Danışmanlık
En Aktif Kuluçka Firması Ödülü: INITIO Biyomedikal Mühendislik
En Düzenli Veri Girişi ve Raporlama Yapan Ar-Ge Firması: HBS Solutions

Ödüllerin takdimin ardından İnovasyon Merkezi Fuaye Alanı’nda düzenlenen kokteyle geçilirken, kokteylde Gentlemen Orkestrası katılımcılara hoş bir dinleti sundu.