TR EN

Haberler

Teknopark İzmir ve TEB'den  TÜBİTAK 1512 BİGG Programı İşbirliği

Teknopark İzmir ve TEB'den TÜBİTAK 1512 BİGG Programı İşbirliği

Teknopark İzmir ve TEB arasında TÜBİTAK 1512 BİGG Programı İşbirliği Protokolü imzalandı. Gerçekleştirilen protokolle, BIGG Programına yönelik tanıtım ve eğitim faaliyetleri birlikte gerçekleştirilecek.

Teknopark İzmir ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) arasında imzalanan protokolle; öğretim görevlileri, öğretim üyeleri, lisans son sınıf öğrencileri, lisansüstü öğrencileri, lisans ve lisansüstü mezunları ile tekno-girişimci adayların TÜBİTAK 1512 Bireysel Genç Girişim (BİGG) Programı bilgilendirme ve eğitim çalışmaları birlikte yürütülecek.

16 Aralık 2016 tarihinde Teknopark İzmir Inovasyon Merkezi'nde gerçekleştirilen imza töreninde, kurumlar adına Protokolü İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) Rektörü ve Teknopark İzmir Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Güden ile Türk Ekonomi Bankası İzmir ve Ege Bölge Direktörü Birol Kaya imzaladı.

Törene; Teknopark İzmir Genel Müdürü Doç. Dr. Murat Erten, Genel Müdür Yardımcısı Aykut Hocaoğlu, Atmosfer Teknoloji Transfer Ofisi Yöneticisi Aylin Kaynak, TEB İzmir KOBİ Bankacılığı Satış Müdürü Berrin Anıl, Narlıdere Şube Müdürü Efe Eskicioğlu, TEB Girişim Evi Proje Yöneticisi Sinan Ağırnaslıgil ve Teknopark İzmir çalışanları katıldı.

Adayların, 2016 – 2017 Dönemi TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim Desteği’ne (BIGG) başvurmalarına destek olmak amacıyla imzalanan Protokolle, her iki kurum; BIGG tanıtım toplantıları ve eğitimler organize edecek. Gerçekleşecek bu etkinliklerle seçilecek adayların desteğe başvurusu ise TEB tarafından yapılacak.