TR EN

Haberler

Teknopark İzmir Yerini Korudu

Teknopark İzmir Yerini Korudu

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bilim ve Teknoloji Genel Müdürlüğü tarafından 6.sı düzenlenen Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesinde, Teknopark İzmir Türkiye’deki 77 Teknoloji Geliştirme Bölgesi arasında 6. oldu.
 
Ankara Bilkent Otelde 8 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleşen zirvede açıklanan Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Performans Endeksi sonuçlarına göre, geçen yılın en başarılı teknoloji geliştirme bölgeleri, yapılan törenle ödüllerini aldı. Teknopak İzmir, bir önceki yıl gösterdiği performansı yineleyerek genel sıralamada Türkiye 6.sı oldu.
 
Türkiye’de faaliyet gösteren teknoparklar; olgun aşama, gelişmekte olan, erken aşama ve en iyi gelişme gösteren teknoloji geliştirme bölgeleri olmak üzere dört kategoride değerlendirildi. Olgun aşama teknoloji geliştirme bölgeleri kategorisinde ise Teknopark İzmir 5. sırada yer aldı.
 
Böylece Teknopark İzmir, 2017 yılı verileri göz önüne alınarak yapılan değerlendirmede hem olgun aşama kategorisinde 5. hem de genel sıralamada 6. olarak 77 teknoloji geliştirme bölgesi arasındaki yerini korudu.