TR EN

Haberler

TGB’ler III. Koordinasyon Toplantısı’nda Teknopark İzmir’den “İyi İşler” Sunumu

TGB’ler III. Koordinasyon Toplantısı’nda Teknopark İzmir’den “İyi İşler” Sunumu

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Dokuz Eylül Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi (DEPARK) iş birliğinde düzenlenen III. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Koordinasyon Toplantı’nda, Teknopark İzmir “İyi İşler” sunumuyla yer aldı.

21-22 Eylül 2017 tarihlerinde İzmir’de düzenlenen Toplantıya, Bilim ve Teknoloji Genel Müdürü Doç. Dr. Elife Ünal ve Bakanlık Yetkilileri ile Teknoparkların üst düzey yöneticileri katıldı. Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Bilim ve Teknoloji Genel Müdürü Doç. Dr. Elife Ünal Teknoloji geliştirme bölgelerinin girişimlerin teşvik edilmesinde önemli yapı taşları olduğunu hatırlatarak, "Teknopark ekosistemimiz, 2001'de hazırlanan Teknoloji Geliştirme Kanunu'ndan sonra oldukça önemli gelişmeler kaydetti; teknopark sayımız 66'ya ulaştı. Bunların 55'i aktif olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Teknoloji geliştirme bölgelerinde 4 bin 369 firma faaliyet gösteriyor ve buralarda 43 bin 848 Ar-Ge personeli istihdam ediliyor. Bu bölgelerden bugüne kadar 2,8 milyar dolar ihracat gerçekleştirildi." dedi.

Yapılan konuşmaların ardından çeşitli sunum ve değerlendirmelerle süren toplantının “İyi İşler” Bölümü’nde 6 teknoloji geliştirme bölgesi, gerçekleştirdiği başarılı bir uygulamayı anlattı. Bu bölümde Teknopark İzmir adına kürsüye gelen Genel Müdür Yardımcısı Aykut Hocaoğlu, Bölgede gerçekleştirilen 3+1 Etkinliği hakkında sunum yaptı.