TR EN

Haberler

Dragon Lazer

Tüm tasarımlar Dragon Lazer’le hayat buluyor

Teknopark İzmir’de Ar-Ge çalışmalarını sürdüren Tamer Akçay ve Ortakları yazılımsal ve donanımsal olarak sektöründeki en hızlı lazer olan Dragon’u gelişirdi. VAV Teknoloji’nin lisans hakkını aldığı ürün; Pakistan, Meksika, Brezilya ve Tunus başta olmak üzere çok sayıda ülkeye ihraç ediliyor.
 

Büyük kot pantolon markaları için kot taşlama işlemi yapan ‘Picasso’ robot sistemini ve kota sınırsız desen verebilen “3D Twister Makinesi”ni geliştiren Tamer Akçay ve Ortakları Firması ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor.

İzmir Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde (Teknopark İzmir) Ar-Ge çalışmalarına devam eden firma, özellikle denim kumaşlar için tasarladığı Dragon Lazer ile seri üretimi daha da hızlandırıyor. VAV Teknoloji tarafından lisans hakları alınan Dragon Lazer, yazılımsal ve donanımsal olarak geliştirilmiş sektöründeki en hızlı lazer olma özelliğine sahip.

Bu yıl geliştirilen; Meksika, Brezilya, Kolombia, Bangladeş ve Pakistan’a ihraç edilen Dragon Lazer, seriliği ve hızlı oluşuyla özellikle büyük kot markalarının tercihi oluyor. Elle yetişilemeyecek bir hıza sahip olan Dragon, bilgisayar ortamında bir tasarım programında hazırlanmış olan deseni 40 saniye gibi kısa sürede kota işliyor. Çalışma mantığı 4 tabla üzerinden işleyen Dragon Lazer, tabloların çalışma prensibine bağlı olarak ürün değiştirme süreçlerin de zaman kaybı yaşamıyor. Bu çalışma sistemiyle ise üretici bir ayda, isteği desende, 55 bin pantolon üretebiliyor.