TR EN

Haberler

Kuantag

UDH Araştırmaları Merkezi Başkanı Arıduru'dan Bölgemize Ziyaret

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) ve Teknopark İzmir’i ziyaret eden Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme (UDH) Araştırmaları Merkezi Başkanı Dr. Ali Arıduru, ar-ge firmalarını ziyaret ederek, projelerini yerinde dinledi.

İYTE Rektörü Prof. Dr. Mustafa Güden tarafından ağırlanan Dr. Arıduru, ilk olarak İYTE Rektörlüğü’nde düzenlenen toplantı ile Enstitü’de gerçekleşen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Burada Prof. Dr. Güden tarafından, Enstitünün genel faaliyetleri ve UDH alanına yönelik projeler hakkında aktarımda bulunuldu. 

İlk toplantının ardından Teknopark İzmir İnovasyon Merkezi’nde bir araya gelen Dr. Arıduru, Prof. Dr. Güden ve beraberlerindeki heyet, Teknopark İzmir Genel Müdür Doç. Dr. Murat Erten tarafından yapılan bilgilendirmeyi dinledi. Ardından, DVL Ar-Ge Mühendislik’ten Armağan Ergün ve MTR Bilişim’den Özgür Alemdağ üzerinde çalıştıkları projeler hakkında Heyete bir sunum yaptılar.  İnovasyon Merkezi’ndeki programın ardından firma ziyaretlerine geçilirken, Teknopark İzmir’de çalışmalarını sürdüren Kuantag Nanoteknolojiler ve MET İleri Teknoloji firmaları laboratuvar ve atölyelerinde ziyaret edildi.

Bir gün boyunca kampüste çok sayıda sunum dinleyen ve birçok proje hakkında bilgi alan Dr. Ali Arıduru yaptığı değerlendirmede, UDH Araştırmaları Merkezi olarak üniversitelerle ve teknoparklarla işbirliği faaliyetlerinin hızlı bir şekilde devam edeceğini belirterek, ekonominin güçlenmesi ve rekabet gücünün artmasının yolunun ar-ge, yenilik ve işbirliğinden geçtiğini hatırlattı.