TR EN

News

Doç. Dr. Devrim Pesen Okvur Altın Madalya İle Ödül ...-EN-

Doç. Dr. Devrim Pesen Okvur Altın Madalya İle Ödüllendirildi

43. Cenevre Uluslararası Buluşlar Fuarı’na davet edilen İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) Öğretim Üyesi Doç. Dr. Devrim Pesen Okvur’un buluşu, altın madalyaya layık görüldü.

Türk Patent Enstitüsü’nün (TPE) davetiyle 3 yerli buluşçunun katıldığı fuarda, Teknopark İzmir / Atmosfer Teknoloji Transfer Ofisi (Atmosfer TTO) tarafından patent değerleme desteği verilen Doç. Dr. Devrim Pesen Okvur’un “Hücre biyolojisinde uzaklığa bağlı etkileşimlerin araştırılması için mikroakışkan cihaz” buluşu altın madalya ile ödüllendirildi. 15-19 Nisan 2015 tarihleri arasında İsviçre’nin Cenevre kentinde düzenlenen fuarda ayrıca, Doç. Dr. Okvur’un Buluşu Çin Buluşçular Birliği Özel Ödülü ile İran Buluşçular ve Araştırmacılar Enstitüsü Özel Ödülü’nü de aldı.

Doç. Dr. Devrim Pesen Okvur: Hücre biyolojisinde uzaklığa bağlı etkileşimlerin araştırılması için mikro akışkan cihaz

Buluş, hücreler ve çeşitli faktörler arasındaki uzaklıklara bağlı etkileşimlerin incelenmesini sağlayan bir mikroakışkan cihaz sunuyor. Bu cihaz kullanılarak, hücreler ve çeşitli faktörler arasındaki uzaklıklara bağlı etkileşimlerin belirlenmesi yöntemi ve bu etkileşimleri değiştirebilen ajanların belirlenmesi yöntemi de sunuluyor.

* Fotoğraflar TPE’nin resmi sayfasından alınmıştır.