• İYTE Kampüsü Urla-İZMİR
  • +90(232) 765 90 91
  • genelmudurluk@teknoparkizmir.com.tr

SolarMENA Enerji ve Çevre Teknolojileri

Teknopark İzmir, A8 Binası, Apt. No:1/45/20 Urla/İzmir


Sektör :

Yenilenebilir, enerji, sektöründe, mühendislik,, müşavirlik, ve, AR-GE, Hizmetleri

Uzmanlıklar :

Fotovoltaik Güç Sistemleri, Güneş Enerjisi Sistemleri, GES Testleri, GES Performans İzleme, GES Kalite Denetimi

Yetkili :

Mete Çubukçu

“SolarMENA Enerji ve Çevre Teknolojileri Ltd.” firması, İzmir’de yerleşiktir ve Avrupa’nın en büyük güneş enerjisi araştırma enstitüsü olan (1300 çalışanlı) Almanya menşeili Fraunhofer ISE Güneş Enerjisi Enstitüsü’nün fotovoltak güç sistemlerinin (FVGS) kalite testleri alanında Türkiye’deki tek çözüm ortağıdır. SolarMENA, Fraunhofer ISE ile işbirliğinde son altı yıl içinde Türkiye’de 80’in üzerinde farklı FVGS projesinde (toplamda yaklaşık 450 MWp), bağımsız saha denetimi ve kalite kontrol denetim hizmeti vermiştir.

1990 yılından itibaren, Fraunhofer ISE, profesyonel teknik danışmanlık hizmetleriyle, Fotovoltaik Güç Sistemlerinin (FVGS) kalitesinin arttırılmasında önemli katkılarda bulunmuştur. SolarMENA-Fraunhofer ISE’nin kalite denetim ve uygunluk değerlendirmesi hizmetleri, FVGS proje geliştirilmesi ve planlaması safhasından, FVGS işletiminin uzun-dönemli izlenmesi aşamasına kadar her safhada, müşterisine destek sağlamaktadır.

Firmamızın bağımsız verim değerlendirmesi ve yatırım sırasındaki ilerleme kontrolleri, bankalar ve yatırımcı açısından sistem güvenilirliğini arttırmaktadır. FVGS güvenilirliğini arttırmak için rastgele seçilen FV modüllerin akredite Fraunhofer ISE laboratuvarında test edilmesi hizmetini de vermekteyiz. İşletmeye alma aşamasındaki kabul testlerimiz, kurulum sonrası FVGS sistem bileşenlerinin sahada test edilmesini, olası hasarların tespit edilmesini ve nihayetinde kurulumdan her anlamda emin olduktan sonra işletme alma kabulünün yapılmasını sağlamaktadır.

warning ikon
Güvenlik testini gerçekleştiriniz.
error ikon
Güvenlik testi başarısız.
warning ikon
Bir Saat İçerisinde 5 Mesaj Gönderebilirsiniz!
Saatlik Mesaj Gönderilim Limitiniz Dolmuştur.
success ikon
Mesajınız Başarıyla Gönderilmiştir.
Teşekkürler.
error ikon
Bir Hata Oluştu!
success ikon
Kaydınız başarıyla gerçekleştirilmiştir. Teşekkür ederiz.
error ikon

KVKK onayı vermeden Teknopark İzmir Kariyer Birimine ilan ile ilgili başvuru yapamazsınız.