• İYTE Kampüsü Urla-İZMİR
  • +90(232) 765 90 91
  • genelmudurluk@teknoparkizmir.com.tr

Hakkımızda

2023081806242639.jpg

Teknopark İzmir, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü kampüsü içerisinde 2002 yılında kurulmuş; 2004 yılında faaliyetlerine başlamıştır. Teknopark İzmir, halen bölgesinde bulunan Ar-Ge firmaları, kuluçka girişimcileri ve sürdürdüğü projelerle Türkiye’nin yenilikçilik ve teknoloji geliştirme alanının önemli aktörlerinden birisidir. 

Kuruluşundan bu yana yürütülen toplam 2 bin 800’den fazla Ar-Ge, yazılım ve tasarım projesi, halen Bölgede yer alan 200 üzerinde yerli ve yabancı Ar-Ge firması, 1500'ün üzerinde Ar-Ge ve destek personeliyle gerçekleştirdiği toplam 165 milyon Dolar üzeri ihracatı ve 3 milyar TL üzeri cirosu ile Teknopark İzmir, ülke ekonomisine değerli bir katkı sununuyor.

2016 yılında Türkiye’nin kalkınma ajansı destekli ilk güdümlü projesi olan İnovasyon Merkezi’ni de bünyesinde hayata geçiren Teknopark İzmir, ClassBoom ile tüm yenilikçi fikirlere kuluçka ortamı sağlarken, Atmosfer TTO aracılığıyla da üretilen nitelikli teknolojik bilgiyi sanayi ile buluşturmaya devam ediyor.

Teknopark İzmir, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanı ile desteklenen İzmir Ticarileşme Ağı ve İnovasyon Merkezi (İzmir NIC)  projesi ile uluslararası hızlandırıcı program Accelerate İzmir’i faaliyete almıştır. Proje kapsamında KOBİ ve Startupların inovatif ürünlerinin ticarileşmesi ve uluslararasılaşmasına yönelik faaliyetler sürdürülüyor.

warning ikon
Güvenlik testini gerçekleştiriniz.
error ikon
Güvenlik testi başarısız.
warning ikon
Bir Saat İçerisinde 5 Mesaj Gönderebilirsiniz!
Saatlik Mesaj Gönderilim Limitiniz Dolmuştur.
success ikon
Mesajınız Başarıyla Gönderilmiştir.
Teşekkürler.
error ikon
Bir Hata Oluştu!
success ikon
Kaydınız başarıyla gerçekleştirilmiştir. Teşekkür ederiz.
error ikon

KVKK onayı vermeden Teknopark İzmir Kariyer Birimine ilan ile ilgili başvuru yapamazsınız.