• İYTE Kampüsü Urla-İZMİR
  • +90(232) 765 90 91
  • genelmudurluk@teknoparkizmir.com.tr

Best For Wind Rüzgar Enerjisi Ideathonu Tamamlandı

Teknopark İzmir, IZKA, İYTE ve ENSİA iş birliğinde düzenlenen Best For Wind Rüzgar Enerjisi Ideathonu 16-17 Mart 2024 tarihlerinde İnovasyon Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Rüzgar Enerjisi Ideathonu, rüzgar enerjisi alanında en son trendler konusunda bilgi ve tecrübelerini paylaşmak veya yeni bilgiler edinmek isteyen 10'dan fazla üniversiteden yaklaşık 50 yarışmacı ve 11 takımı ağırladı.

Rüzgar enerjisi sektörü odağında yenilikçi teknolojiler, ürün ve tasarım fikirlerinin ortaya çıkarılmasının hedeflendiği Ideathonda yer alan ekipler, iki gün süresince “Senin Dünyan Senin Enerjin” mottosuyla kıyasıyla yarıştı.

Teknopark İzmir İnovasyon Merkezi’nde düzenlenen etkinliğin açılışı; Teknopark İzmir Genel Müdürü Prof. Dr. Metin Tanoğlu, İZKA Yenilik ve Girişimcilik Politikaları Başkanı Dr. Sencer Özer ile ENSİA Yönetim Kurulu Başkanı Alper Kalaycı tarafından gerçekleştirildi.

 For Wind Rüzgar Enerjisi Ideathonu" ilk gün programı tematik konuşmacıların sunumlarıyla gerçekleşti. Bu bölümde Denizüstü Rüzgâr Enerjisi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Durak ile Türkiye Rüzgâr Enerjisi Birliği Genel Sekreteri Dr. İskender Kökey, katılımcılarla sektörel deneyimlerini paylaştı. Ardından ise RÜZMER Sunumu ile Doç. Dr. Ferhat Bingöl ekiplerle buluştu.

Kazanan Ekipler Ödüllerini Teknopark İzmir Genel Müdürü Prof. Dr. Metin Tanoğlu, İZKA Yenilik ve Girişimcilik Politikaları Başkanı Dr. Sencer Özer ile ENSİA Yönetim Kurulu Başkanı Alper Kalaycı’nın elinden aldı.

Kazanan Ekipler:

  • Birincilik Ödülü: WindiTurk
  • İkincilik Ödülü: EkoWinds
  • Üçüncülük Ödülü: Again

Etkinliğimizin başarıyla tamamlanmasına katkı veren tüm ekiplere ve üyelerine, Değerli Mentorlarımız ve Juri Üyelerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.

warning ikon
Güvenlik testini gerçekleştiriniz.
error ikon
Güvenlik testi başarısız.
warning ikon
Bir Saat İçerisinde 5 Mesaj Gönderebilirsiniz!
Saatlik Mesaj Gönderilim Limitiniz Dolmuştur.
success ikon
Mesajınız Başarıyla Gönderilmiştir.
Teşekkürler.
error ikon
Bir Hata Oluştu!
success ikon
Kaydınız başarıyla gerçekleştirilmiştir. Teşekkür ederiz.
error ikon

KVKK onayı vermeden Teknopark İzmir Kariyer Birimine ilan ile ilgili başvuru yapamazsınız.