• İYTE Kampüsü Urla-İZMİR
  • +90(232) 765 90 91
  • genelmudurluk@teknoparkizmir.com.tr
İYTE

İYTE

1992 yılında kurulan İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE), teknolojik alanda üst düzeyde eğitim, öğretim ve araştırma yapma temel amacı ile kurulmuş bir devlet üniversitesidir.

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde eğitim dili İngilizcedir. Bugün dünyada en gelişmiş teknik üniversite modellerinden biri olan yüksek teknoloji enstitülerinin ülkemizdeki tek örneğidir. Fakülte ve bölümler, 1994 yılında öncelikle lisansüstü programların açılması ile faaliyete geçmiş, 1998 yılında da lisans programlarına öğrenci alımına başlanmıştır.

14 lisans, 24 yüksek lisans ve 19 doktora programında eğitim ve araştırma faaliyetleri sürdürülen İYTE’de bütün programlarda, yaklaşık 3851’i lisans olmak üzere, toplam 5383 öğrenci eğitim-öğretim görmektedir.

Yaklaşık 3500 hektar alana sahip olan İYTE’de, 132.000 m²’ye yakın bir kapalı alanda eğitim-öğretim ile araştırma faaliyetleri sürdürülmekte olup kampüsü, sürekli gelişmektedir. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nün yerelde “İYTE” olan kısaltması, uluslararası alanda “IZTECH” olarak kullanılmaktadır.

Fen Fakültesi, Mühendislik FakültesiMimarlık Fakültesi ve Mühendislik ve Fen Bilimleri Enstitüsü olmak üzere 3 fakülte ve bir enstitüden oluşan İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü hakkında daha detaylı bilgi almak için www.iyte.edu.tr web sitesi ziyaret edilebilir.

warning ikon
Güvenlik testini gerçekleştiriniz.
error ikon
Güvenlik testi başarısız.
warning ikon
Bir Saat İçerisinde 5 Mesaj Gönderebilirsiniz!
Saatlik Mesaj Gönderilim Limitiniz Dolmuştur.
success ikon
Mesajınız Başarıyla Gönderilmiştir.
Teşekkürler.
error ikon
Bir Hata Oluştu!
success ikon
Kaydınız başarıyla gerçekleştirilmiştir. Teşekkür ederiz.
error ikon

KVKK onayı vermeden Teknopark İzmir Kariyer Birimine ilan ile ilgili başvuru yapamazsınız.