• İYTE Kampüsü Urla-İZMİR
  • +90(232) 765 90 91
  • genelmudurluk@teknoparkizmir.com.tr

Girişimcilerimize Yeşil Büyüme Desteği

Teknopark İzmir’in paydaşı olduğu TÜBİTAK BİGG Yeşil Büyüme Çağrısı kapsamında İYTE’li Girişimcilerimiz Doç. Dr. Alper Bayrakdar, Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Ali Küçüker ve Arş. Gör. Emre Değirmenci ayrı ayrı 200 bin TL desteğe hak kazandı.

Tematik alanda açılan ilk BiGG Çağrısı olan 2021-2 Yeşil Büyüme Çağrısı kapsamında Teknopark İzmir Girişimcileri Doç. Dr. Alper Bayrakdar, Sayaçdar - Düşük Hacimli Gaz Ölçer; Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Ali Küçüker, Yüksek Performanslı Cam Fotobiyoreaktör Üretimi ve Aquakültür için Mikroalg Yetiştiriciliği ve Arş. Gör. Emre Değirmenci ise Katrena - Modüler Yenilenebilir Doğal Gaz Üretim Sistemi isimli projeleriyle  Bigg sinerji işbirliği kapsamında 200 bin TL BiGG desteğine hak kazandı.

İlk tematik BİGG çağrısı olan BİGG 2021/2 Yeşil Büyüme Çağrısıyla, Türkiye ekonomisi ve sanayisinin yeşil dönüşümü; kapsayıcı ve  sürdürülebilir  bir  büyümenin  tesis  edilmesinin  yanı  sıra,  ülkemizin  AB  başta  olmak  üzere, üçüncü  ülkelere  ihracatında  rekabetçiliğinin  korunması  ve  güçlendirilmesinin sağlanması, bu  alanda  atılacak  adımlar  aynı  zamanda  ülkemizin  küresel  değer  zincirlerine entegrasyonunun geliştirilmesi ve uluslararası yatırımlardan alacağı payın artırılması amaçlanmaktadır.

warning ikon
Güvenlik testini gerçekleştiriniz.
error ikon
Güvenlik testi başarısız.
warning ikon
Bir Saat İçerisinde 5 Mesaj Gönderebilirsiniz!
Saatlik Mesaj Gönderilim Limitiniz Dolmuştur.
success ikon
Mesajınız Başarıyla Gönderilmiştir.
Teşekkürler.
error ikon
Bir Hata Oluştu!
success ikon
Kaydınız başarıyla gerçekleştirilmiştir. Teşekkür ederiz.
error ikon

KVKK onayı vermeden Teknopark İzmir Kariyer Birimine ilan ile ilgili başvuru yapamazsınız.