• İYTE Kampüsü Urla-İZMİR
 • +90(232) 765 90 91
 • genelmudurluk@teknoparkizmir.com.tr

Hack4Treat Başarıyla Tamamlandı

Teknopark İzmir ve İTÜ Arı Teknokent işbirliğinde, Siemens ana desteğinde düzenlenen Hack4Treat Hackathonu açılışına İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörü ve Teknopark İzmir Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yusuf Baran, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent İnanç, Teknopark İzmir Genel Müdürü Prof. Dr. Metin Tanoğlu, Arı Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Atilla Dikbaş, Siemens Healthineers Yöneticisi Ercan Arslan, Amerikan Hastanesi Proje Yöneticisi Haluk Çelikel, İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEU) Medikal Park Hastanesi Genel Müdürü Veysi Kubba, Borda Teknoloji CEO’su Akın Altunbaş, ETE Cube Yetkilisi Yağmur Tiktaş, Girişimciler ve Hackathon ekiplerinin üyeleri katıldı.

İnovasyon Merkezi’nde düzenlenen Hack4Treat açılışında katılımcılara seslenen Rektör Prof. Dr. Baran, “Bir ülkenin beşeri sermayesinden daha değerli bir şey yok. Siz akademik gelişiminizi tamamladıkça, hayallerinizi ve hedeflerinizi büyüttükçe, bu ülkenin de hayal ve hedeflerini gerçekleştirmiş olacaksınız” diyerek, tüm katılımcılara başarılar diledi.

İTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent İnanç da Hacka4Treat’in çok önemli bir alanda proje geliştirmeyi ele aldığını hatırlatarak, organizasyonda emeği geçenleri ve katılımcıları kutladı.

Açılış töreninde Teknopark İzmir Genel Müdürü Prof. Dr. Metin Tanoğlu ve Arı Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Atilla Dikbaş yaptıkları sunumlar ile Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ve Kuluçka hizmetleri hakkında bilgi verdiler.

Hack4Treat problemini katılımcılarla paylaşan Siemens Healthineers Yöneticisi Ercan Arslan, fikir adımında ise katılımcılara inme hakkında detaylı bir sunum gerçekleştirdi.

İnme hastalığının; belirti, takip, tespit, acil müdahale ve tedavi süreçlerinin iyileştirilmesine yönelik yeni teknolojilerin çalışıldığı Hack4Treat ile katılımcı ekipler; yapay zeka, IoT, büyük veri, bulut bilişim, makine öğrenmesi, veri mühendisliği, görüntü/ses işleme ve analizi, yazılım teknolojileri vb. kullanarak, çözümlerini geliştirdi.

ANAHTAR KONUŞMACILARDAN UFUK AÇAN SUNUMLAR 

Türkiye’nin farklı şehirlerinden startuplar ve bağımsız ekiplerin çözümleri ile yarıştığı Hack4Treat’in ilk gününde, İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. İlkay Öksüz ve Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ata Akın anahtar konuşmaları ile yer aldı.

HACK4TREAT 2. gününde ise Siemens Healthineers Innovation Think Tank Kurucusu ve Global Direktörü Prof. Sultan Haider ve Dokuz Eylül Üniversitesi Nöroloji Bölümü’nden Prof. Dr. Mustafa Kürşad ufuk açan konuşmalar yaptılar.

30'UN ÜZERİNDE EKİP 100'DEN FAZLA KATILIMCI

Yaşam Teknolojileri alanını konu alan ve 3 gün süresince 30’un üzerinde ekiple 100’den fazla katılımcının yarıştığı #Hack4Treat düzenlenen ödül töreni ile son buldu.

Ödül töreninin açılış konuşmalarını yapan Teknopark İzmir Genel Müdürü Prof. Dr. Metin Tanoğlu ve Arı Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Atilla Dikbaş, tüm katılımcıları tebrik ederek, genç girişimcileri kuluçka merkezlerine davet ettiler.

Teknopark İzmir ve İTÜ Arı Teknokent işbirliğinde, Siemens ana desteğinde düzenlenen Hack4Treat Hackathonunda Önleme, Teşhis ve Acil Müdahale ile Rehabilitasyon olmak üzere toplam 3 kategoride çözüm geliştiren ekipler, ödüllerini, Teknopark İzmir Genel Müdürü Prof. Dr. Metin Tanoğlu ve Arı Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Atilla Dikbaş’ın elinden aldı.

HACK4TREAT KATEGORİLERİ ve KAZANAN EKİPLER

Önleme

 1. UNIQGENE
 2. SFL REUNION
 3. Y-HEALTH 

Teşhis ve Tedavi

 1. KALIN KAFALAR
 2. BEECFD
 3. TWINS

Rehabilitasyon

 1. EPIONE
 2. BURMUR
 3. MEDUSA

 

 

 

warning ikon
Güvenlik testini gerçekleştiriniz.
error ikon
Güvenlik testi başarısız.
warning ikon
Bir Saat İçerisinde 5 Mesaj Gönderebilirsiniz!
Saatlik Mesaj Gönderilim Limitiniz Dolmuştur.
success ikon
Mesajınız Başarıyla Gönderilmiştir.
Teşekkürler.
error ikon
Bir Hata Oluştu!
success ikon
Kaydınız başarıyla gerçekleştirilmiştir. Teşekkür ederiz.
error ikon

KVKK onayı vermeden Teknopark İzmir Kariyer Birimine ilan ile ilgili başvuru yapamazsınız.