• İYTE Kampüsü Urla-İZMİR
  • +90(232) 765 90 91
  • genelmudurluk@teknoparkizmir.com.tr

Girişimcilerimize Tübitak’tan 1 Milyon 200 Bin TL Destek

“TÜBİTAK BİGG - 1512 Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı” Uygulayıcı Kuruluşlarından Teknopark İzmir’in 2019/1 Çağrısı kapsamında TÜBİTAK’a gönderdiği girişimcileri toplam 1 Milyon 200 Bin TL desteğe hak kazandı. Desteğe hak kazanan girişimcilerin Ocak ayı içerisinde şirketlerini kurmaları ve Şubat ayı itibariyle ise faaliyetlerine başlamaları planlanıyor.

Türkiye’deki 30 uygulayıcı kuruluştan biri olarak yürüttüğü BİGG.Assist Programı ile fikir aşamasından şirketleşmeye giden süreçte girişimci adaylarının ihtiyacı olan tüm hizmet ve destekleri tek elden veren Teknopark İzmir, girişimcilerin iş fikirlerinin nitelikli iş planlarına dönüştürülmesini sağlamaya devam ediyor. Bu kapsamda 2.si düzenlenen BİGG.Assist Programı’na katılmaya hak kazanan ve Teknopark İzmir’in eğitim ve mentörlük hizmetlerinden yararlanan 18 girişimci adayından 6’sı, her biri ayrı ayrı olmak üzere, TÜBİTAK tarafından verilen 200 bin TL değerinde  sermaye desteği almaya hak kazandı.

Teknopark İzmirli Girişimciler, aldıkları toplam 1 Milyon 200 Bin TL destekle; STR Analiz Kiti Geliştirilmesi, Graphenexpress: Yüksek Kaliteli Grafen Üretimi, ProcuSale: Akıllı B2B Satınalma ve Satış Öneri Motoru, Car4Future: Elektrikli Araçlar için Enerji Paylaşım Yazılımı ve Enerji Transfer Donanımı, Bebek ve Çocuklar için Giyilebilir Ateş Ölçer ve Sağlık Takip Yazılımı ile DysApp: Disleksiye Çoklu Çözüm isimli projeleri geliştirecekler.

 

warning ikon
Güvenlik testini gerçekleştiriniz.
error ikon
Güvenlik testi başarısız.
warning ikon
Bir Saat İçerisinde 5 Mesaj Gönderebilirsiniz!
Saatlik Mesaj Gönderilim Limitiniz Dolmuştur.
success ikon
Mesajınız Başarıyla Gönderilmiştir.
Teşekkürler.
error ikon
Bir Hata Oluştu!
success ikon
Kaydınız başarıyla gerçekleştirilmiştir. Teşekkür ederiz.
error ikon

KVKK onayı vermeden Teknopark İzmir Kariyer Birimine ilan ile ilgili başvuru yapamazsınız.