• İYTE Kampüsü Urla-İZMİR
  • +90(232) 765 90 91
  • genelmudurluk@teknoparkizmir.com.tr

BiGG.ASSIST

TÜBİTAK 1812 Bireysel Genç Girişim (BiGG) Girişimcilik Destek Programının amacı, girişimcilerin teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini katma değer ve nitelikli istihdam yaratma potansiyeli yüksek girişimlere dönüştürülmeleri için, girişimcilerin fikir aşamasından pazara kadar olan faaliyetlerini desteklemektedir.

Kimler Başvuru Yapabilir?

Programa ön başvuru tarihi* itibariyle üniversitelerin;

  • Herhangi bir ön lisans, lisans, yüksek lisans veya doktora programına kayıtlı öğrenci,
  • Herhangi bir ön lisans, lisans, yüksek lisans veya doktora programından mezun kişi,

Aşağıda belirtilen şartları taşıması halinde Programa başvurabilecektir:

  • Daha önce Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi Desteği ya da TÜBİTAK 1812 Programı 2. Aşaması kapsamında destek almamış olmak,
  • Ön başvuru tarihi itibariyle herhangi bir işletmenin ortaklık yapısında yer almamak.

*Ön başvuru tarihi; iş fikrinin Uygulayıcı Kuruluş tarafından eteydeb.tubitak.gov.tr adresinden TÜBİTAK’a sunulduğu tarihi ifade etmektedir.

Programa yapılan başvurular ön değerlendirmenin ardından yoğun bir eğitim ve mentorluk hizmetlerini içeren hızlandırıcı programına kabul edilmektedir. Bu hızlandırıcı kapsamında başvuru yapan girişimci adaylarına ait iş fikirleri nitelikli iş planlarına dönüşmektedir. Program sonunda girişimci adaylarının iş planlarının TÜBİTAK’a iletilmesi ve destek alarak şirketleşmesi hedeflenmektedir.

BİGG.Assist programı kapsamında girişimci adaylarına temel girişimcilik eğitimleri, iş modelleme, yalın girişim, müşteri doğrulama, iş planı hazırlama, pazar araştırması eğitimlerinin yanı sıra farklı konularda girişimci adayları ile birebir mentorluk görüşmeleri düzenlenmektedir.

Yürütücüsünün Teknopark İzmir olduğu BİGG.ASSİST programının ortaklarının arasında İzmir Ekonomi Üniversitesi ve Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. bulunmaktadır. Ayrıca, program paydaşları arasında Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Celal Bayar Üniversitesi Teknokent A.Ş., İnci Holding, Cevher Dijital Çözümler, Türkiye İş Bankası A.Ş., Siemens Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Balıkesir Teknokent yer almaktadır.

warning ikon
Güvenlik testini gerçekleştiriniz.
error ikon
Güvenlik testi başarısız.
warning ikon
Bir Saat İçerisinde 5 Mesaj Gönderebilirsiniz!
Saatlik Mesaj Gönderilim Limitiniz Dolmuştur.
success ikon
Mesajınız Başarıyla Gönderilmiştir.
Teşekkürler.
error ikon
Bir Hata Oluştu!
success ikon
Kaydınız başarıyla gerçekleştirilmiştir. Teşekkür ederiz.
error ikon

KVKK onayı vermeden Teknopark İzmir Kariyer Birimine ilan ile ilgili başvuru yapamazsınız.